Юридичний словник-довідник

Адміністративне правопорушення (проступок) — протиправна, винна дія або бездіяльність, яка посягає на відносини, що охороняються законом, і за яку законодавством передбачена адміністративна відповідальність. Протиправність означає, що дія чи бездіяльність передбачена нормами законодавства про А. п. Аналогії закону у зв'язку з А. п. не існує, отже, ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з А. п. інакше, ніж на підставах і в порядку, встановлених законодавством. Під винністю розуміють, що особа вчинила дію чи бездіяльність, яка підпадає під ознаки А. п., усвідомлюючи протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала шкідливі наслідки їх і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків (умисна вина), або коли особа передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення, або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоча повніша була і могла їх передбачити (необережна вина). За скоєння А. п. встановлюється адміністративна відповідальність. Юрисдикційним органом з урахуванням матеріалів справи особа може бути звільнена від адміністративної відповідальності з переданням матеріалів на розгляд громадськості (товариського суду, громадської організації або трудового колективу) для вжиття заходів громадського виливу. Однак і в цьому разі порушник вважається таким, що вчинив А. п., яке враховується при повторному правопорушенні і тягне за собою більш сувору відповідальність.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.