Юридичний словник-довідник

Державний орган регулювання ринку цінних паперів — у міжнародній практиці такі органи узагальнено називаються комісіями з цінних паперів. В Україні діє Державна комісія з цінних паперів і фондового ринку. Головними її завданнями є: забезпечення виконання законів про цінні папери і обіг їх; визначення механізмів взаємодії учасників ринку цінних паперів; нагляд за поведінкою учасників ринку та станом ринкових відносин; захист інтересів інвесторів, емітентів, торговців цінними паперами, держави; нагляд за переміщеннями контрольних або значних пакетів акцій акціонерних товариств; вжиття заходів, спрямованих на попередження або припинення зловживань внаслідок використання інсайдерської інформації; контроль за виданням дозволів на здійснення посередницької діяльності з цінними паперами; нагляд за реєстрацією випуску цінних паперів та інформацією про випуск їх; контроль за публікуванням емітентами обов'язкової періодичної інформації про фінансовий та господарський стан, а в разі необхідності — перевірка такої інформації. В системі органів законодавчої, виконавчої та судової влади, нормативні акти яких регулюють певним чином ринок цінних паперів, Д. о. р. р. ц. п. посідає центральне місце, оскільки він регулює виключно цю сферу відносин. З метою поліпшення взаємодії Д. о. р. р. ц. п. різних країн створено Міжнародну організацію комісій з цінних паперів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.