Юридичний словник-довідник

Дипломатична мова — 1) мова дипломатичних відносин та міжнародних договорів. Обов'язкової Д. м. не існує. За _ загальним правилом органи зовнішніх зносин користуються національною мовою. За не значнішим винятком двосторонні міжнародні договори, а також багатосторонні договори з обмеженою кількістю учасників укладаються мовами сторін. У міжнародних організаціях і на конференціях вживання мов регулюється правилами процедури, в яких мови поділяються, як правило, на офіційні (ними укладаються всі важливі дипломатичні документи) та робочі (ними ведуться дебати, укладаються проекти тощо). Генеральна Асамблея ООН має 6 офіційних і робочих мов: англійську, французьку, іспанську, російську, китайську та арабську (останню тільки в головних комітетах). Багатосторонні міжнародні договори, особливо загального характеру, а також ті, що приймаються в рамках або під егідою ООН, мають автентичні тексти, як правило, офіційними мовами ООН; 2) сукупність спеціальних термінів і словосполучень, які утворюють дипломатичний словник (наприклад, агреман, реторсії, статус кво тощо).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.