Юридичний словник-довідник

Дипломатичне право — галузь міжнародного права, норми якого регулюють порядок встановлення і здійснення офіційних міждержавних відносин, міжнародно-правовий статус органів зовнішніх зносин. Предметом регулювання Д. п. є обмін дипломатичними представництвами, їхній статус та діяльність, функції та діяльність спеціальних місій, комплекс питань, пов'язаних із представництвом держав при міжнародних організаціях, привілеї та імунітети останніх, а також міжнародних службовців та ін. Сучасне Д. п. охоплює і консульське право, оскільки держави, як правило, включають консульські служби до своїх міністерств закордонних справ. Основними джерелами Д. п. є Віденська конвенція про дипломатичні зносини (1961), Віденська конвенція про консульські зносини (1963), Конвенція про спеціальні місії (1973), Віденська конвенція про представництво держав в їх відносинах з міжнародними організаціями універсального характеру (1975). Україна є учасницею цих конвенцій.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.