Юридичний словник-довідник

Дипломатичні привілеї та імунітети — особливі права і переваги, які надаються дипломатам і членам їхніх сімей. Під дипломатичними імунітетами розуміють вилучення дипломатичних агентів із сфери дії юрисдикції держави перебування, незастосування до них засобів примусу, санкцій, передбачених внутрішнім правом. Під дипломатичними привілеями розуміють особливі пільги, переваги, що надаються дипломатичним агентам. Д. п. та і. становлять єдиний, загальновизнаний у міжнародному спілкуванні статус дипломатичних агентів, принципи і норми якого кодифіковані Віденською конвенцією (1961) про дипломатичні зносини. Розрізняють Д. п. та і. особисті, привілеї та імунітети дипломатичного представництва. До Д. п. та і. особистих належать: недоторканість особи і житла; повний імунітет від кримінальної юрисдикції держави перебування; повний імунітет від цивільної та адміністративної юрисдикції щодо службової діяльності; фіскальний (податковий) імунітет. Загальновизнаними дипломатичними привілеями особистими є митні привілеї (право на безмитне перевезення багажу і звільнення його від митного огляду), вільне пересування дипломатів і членів їхніх сімей на території іншої держави. До імунітетів дипломатичного представництва належать: недоторканість приміщень (будинку і земельної ділянки при ньому); імунітет від примусових дій стосовно майна і засобів пересування представництва; недоторканість кореспонденції; фіскальний (податковий) імунітет, а до дипломатичних привілеїв — право на безперешкодні зносини із своїм центром та іншими представництвами держави (в тому числі право на відправлення і приймання шифрованих телеграм); митні привілеї (звільнення від огляду багажу представництва); протокольні привілеї (право мати на будинку представництва прапор і герб своєї держави).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.