Юридичний словник-довідник

Адміністративний арешт — захід адміністративного стягнення. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення А. а. застосовується лише у виняткових випадках за окремі види адміністративних правопорушень (дрібне хуліганство, неповага до суду та ін.), А. а. призначається районним (міським) народним судом (народним суддею). Постанова районного (міського) народного суду про застосування А. а. виконується негайно після винесення її. Винятковість А. а. полягає в тому, що цей захід адміністративного стягнення застосовується за вчинення проступку, який за своєю громадською небезпечністю наближається до злочину. А. а. передбачає позбавлення волі особи, на яку суддя наклав це стягнення, на строк до 15 діб. Правопорушника використовують на фізичних роботах згідно з договорами, укладеними органами внутрішніх справ з підприємствами. Особи утримуються під А. а. в спеціальних приймальниках або ізоляторах тимчасового утримання при органі внутрішніх справ, але окремо від ув'язнених. Вони забезпечуються постачанням відповідно до норм в'язниць загального режиму. До строку А. а. зараховується строк адміністративного затримання. Правопорушник повинен сплатити вартість утримання його, харчування та охорони. А. а. не може застосовуватися до вагітних жінок, жінок, що мають дітей до 12 років, до осіб, які не досягли 18 років, до інвалідів першої і другої груп.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.