Юридичний словник-довідник

Договір довічного утримання — угода, згідно з якою одна сторона — особа, непрацездатна за віком або за станом здоров'я (відчужувач), передає у власність другій стороні (набувачеві майна) будинок або частину його, натомість набувач майна зобов'язується надати відчужувачеві довічно матеріальне забезпечення в натурі у вигляді житла, харчування, догляду і необхідної допомоги. За Цивільним кодексом України Д. д. у. повинен бути нотаріально завірений. У ньому зазначається оцінка відчужуваного будинку, що встановлюється за згодою сторін, а також види матеріального забезпечення, що їх надає набувач майна відчужувачеві, та грошова оцінка їх, яка також визначається за згодою сторін. Відчуження будинку за життя відчужувача не допускається. Випадкове руйнування будинку, одержаного набувачем майна від відчужувача, не звільняє його від обов'язків, взятих на себе за договором. Д. д. у. може бути розірваний за вимогою відчужувача, якщо набувач майна не виконує обов'язків, взятих на себе за договором; за вимогою набувача майна, якщо з незалежних від нього обставин його майновий стан змінився настільки, що він не має змоги надавати відчужувачеві обумовлене забезпечення. Якщо договір із зазначених вище підстав розірвано, набувач майна повинен повернути будинок відчужувачеві. Витрати на утримання відчужувача, зроблені набувачем майна до розірвання договору, не відшкодовуються. У разі смерті набувача майна обов'язки за Д. д. у. беруть на себе ті спадкоємці, до яких переходить відчужений за договором будинок. Якщо у набувача майна немає спадкоємців або вони відмовляються від Д. д. у., будинок, відчужений на умовах довічного утримання, повертається відчужувачеві.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.