Юридичний словник-довідник

Абсолютні права — суб'єктивні права, носіям яких (фізичним і юридичним особам) протистоїть невизначене коло певним чином зобов'язаних осіб. А. п. реалізуються в абсолютних правовідносинах. Абсолютними є правовідносини власності, авторства на твори науки, літератури і мистецтва, на винаходи, промислові зразки, відносини з приводу таких духовних благ, як життя, здоров'я, честь, гідність тощо. Отже, тому чи іншому А. п. кореспондується відповідний абсолютний суб'єктивний обов'язок, зміст якого полягає в утриманні коленої особи від порушення такого А. п. Абсолютне суб'єктивне право здійснюється власною діяльністю його носія або уповноваженою ним особою у випадках, передбачених законом. Це, однак, не означає, що А. п. є безмеж ним. Його носій має дотримуватися правил, які встановлюють межі здійснення абсолютного суб'єктивного права. Наприклад, власник, здійснюючи свої права, зобов'язаний не заподіювати шкоди навколишньому природному середовищу, не порушувати права та інтереси громадян, які охороняються законом, юридичних осіб і держави (ст. 4 Закону України «Про власність»).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.