Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Домашні працівники — особи, які працюють за трудовим договором у домашньому господарстві громадян, обслуговуючи їх і членів їхньої сім'ї (хатня робітниця, секретар, бібліотекар, шофер та ін.). Умови праці Д. п. регулює трудове законодавство з окремими винятками щодо режиму робочого часу і часу відпочинку, оплати праці, розв'язання трудових спорів тощо. Після прийняття на роботу Д. п. видається розрахункова книжка, де зазначено основні умови трудового договору, який укладається у письмовій формі і реєструється у профспілці працівників комунально-побутових підприємств. Розмір, форма і строки виплати заробітної плати визначаються умовами трудового договору, але розмір заробітної плати за 40-годинний робочий тиждень не може бути меншим від встановленого для даної місцевості обов'язкового мінімуму заробітної плати. Норми спецодягу для Д. п. встановлюються за погодженням сторін. За взаємною згодою для Д. п. може бути встановлений шестиденний чи п'ятиденний робочий тиждень з вихідними у певні дні тижня. Робочий день Д. п. може поділятися на кілька частин з тим, щоб вільний від роботи час Д. п. зміг використати на свій розсуд. Д. п., які навчаються, слід давати змогу відвідувати навчальні заклади. Забороняється звільняти з роботи Д. п. протягом місяця від дня втрати ним працездатності, якщо він живе у наймача, і протягом двох місяців в інших випадках. Трудові спори Д. п. розв'язує районний суд. Д. п. підлягають, як правило, соціальному страхуванню на загальних підставах.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.