Юридичний словник-довідник

Допомога для догляду за дитиною — допомога працюючим жінкам або тим, які навчаються з відривом від виробництва, а також жінкам, зареєстрованим у державній службі зайнятості як безробітні, до досягнення дитиною трьох років. Встановлена та виплачується відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», яким передбачено, що право на Д. мають батько дитини, бабка, дід або інший працюючий родич, який фактично доглядає за дитиною. Д. надається у розмірі 100 відсотків мінімальної заробітної плати з урахуванням збільшення на величину індексу інфляції незалежно від стажу роботи, а у разі народження двох і більше дітей кратність допомоги збільшується відповідно до кількості дітей. Правом на Д. користуються й працюючі усиновителі та опікуни, а також безробітні, зареєстровані у державній службі зайнятості, на умовах, встановлених чинним законодавством. Виплата Д. працюючим і прирівняним до них жінкам здійснюється за рахунок коштів Пенсійного фонду України, а непрацюючим — за рахунок місцевого бюджету.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.