Юридичний словник-довідник

Адміністративний штраф — стягнення, яке є мірою відповідальності за адміністративне правопорушення і має разовий майновий характер. Розміри А. ш. визначають ся законодавством і можуть бути фіксованими або пропорційними мінімальній заробітній платі. При визначенні конкретного розміру штрафу, встановленого у фіксованій сумі, слід враховувати норми Закону України «Про порядок застосування кримінальних покарань і заходів адміністративного стягнення у вигляді штрафу», ст. І якого визначає, що штрафи, встановлені нормами чинного адміністративного законодавства, за деякими винятками підлягають застосуванню у десятикратному розмірі (за окремі правопорушення — у трикратному розмірі). При цьому співвідношення встановлених законом розмірів штрафів і мінімального розміру заробітної плати, який існував на день прийняття його, залишається постійним. Штраф має бути сплачений порушником або в окремих випадках батьками чи особами, що заміняють їх, не пізніш як через 15 днів від дня вручення йому постанови про накладення штрафу або від дня повідомлення про залишення скарги чи протесту щодо постанови без задоволення. У разі несплати в цей строк штраф стягується примусово. Штраф є основним адміністративним стягненням і може бути застосований поряд з додатковими стягненнями — оплатним вилученням та конфіскацією предмета, якщо це передбачено санкцією норми. В окремих випадках штраф накладається і стягується на місці вчинення правопорушення (ст. 258 КпАП). У разі несплати такого штрафу провадження у справі здійснюється в загальному порядку.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.