Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Допомога на час тимчасової непрацездатності — один із основних видів матеріального забезпечення робітників, службовців у разі тимчасової непрацездатності. Розрізняють такі види цієї Д.: а) при захворюванні або травмі, пов'язаних із втратою працездатності; б) при санаторно курортному лікуванні; в) при захворюванні члена сім'ї для догляду за ним; г) при карантині; д) при тимчасовому переведенні на іншу роботу у зв'язку із захворюванням на туберкульоз чи професійним захворюванням; е) при протезуванні. Підставою для призначення Д. є виданий у встановленому порядку лікарняний листок. Д. видається з першого дня втрати працездатності і до поновлення її або встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності. При побутовій травмі Д. видається з 6-го дня непрацездатності. Якщо травма є наслідком стихійного лиха або анатомічного дефекту потерпілого, Д. видається за весь період непрацездатності за загальними правилами. Д. при санаторно-курортному лікуванні видається, якщо чергової і додаткової відпустки працівнику недостатньо для лікування й проїзду в санаторій і назад. Робітникам і службовцям, направленим для закінчення лікування в санаторій безпосередньо із стаціонарів лікувальних установ після перенесеного гострого інфаркту міокарда, Д. видаєтеся за весь час перебування в санаторії. Д. для догляду за хворим членом сім'ї видається, якщо відсутність догляду загрожує життю чи здоров'ю хворого, якщо існують показання, які виключають можливість переведення його до лікарні, а серед членів сім'ї немає іншої особи, яка могла б доглядати за хворим. Д. надається не більш як на три календарні дні, а як виняток при особливо тяжких захворюваннях строк виплати Д. може бути подовжений до семи календарних днів. При карантині Д. видається, якщо працівник був усунений від роботи органами санітарно-епідеміологічної служби внаслідок заразного захворювання осіб, з якими він контактував. При переведенні на іншу роботу у зв'язку з професійним захворюванням чи захворюванням на туберкульоз Д. видається за весь час переводу, але не більше, ніж за два місяці. При протезуванні Д. видається на весь час перебування у стаціонарі протезно-ортопедичного підприємства, але не більше, ніж за 30 календарних днів. Д, внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання видається у розмірі 100 відсотків заробітку. В такому ж розмірі Д. видається робітникам і службовцям, безперервний трудовий стаж яких становить не менше 8 років; особам, які мають на своєму утриманні трьох і більше дітей віком до 16 років (учнів до 18 років). У розмірі 80 відсотків заробітку виплачується Д. робітникам і службовцям, безперервний стаж яких становить від 5 до 8 років. У такому ж розмірі виплачується Д. сиротам у віці до 21 року. В розмірі 60 відсотків заробітку — робітникам і службовцям з безперервним стажем робота до 5 років, а також робітникам і службовцям віком до 18 років. Виплата Д. здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.