Юридичний словник-довідник

Екологічні права і обов'язки громадян України — система юридично закріплених за громадянами повноважень та зобов'язань в екологічній сфері. Найбільш повно Е. п. і о. г. У. закріплені у Законі України «Про охорону навколишнього природного середовища» (ст. ст. 9— 12). Згідно із Законом, громадянин України має право на: безпечне для життя і здоров'я навколишнє природне середовище; участь в обговоренні проектів законодавчих актів, матеріалів стосовно розміщення, будівництва і реконструкції об'єктів, які можуть негативно впливати на стан навколишнього природного середовища, та внесення пропозицій до державних і господарських органів, установ і організацій з цих питань; участь у розробці та виконанні екологічних заходів; здійснення загального та спеціального використання природних ресурсів; об'єднання в громадські природоохоронні формування; одержання в установленому порядку повної та достовірної екологічної інформації; участь у проведенні громадської екологічної експертизи; здобуття екологічної освіти; подання до суду позовів на державні органи, підприємства, установи, організації і громадян про відшкодування шкоди, заподіяної їхньому здоров'ю та майну внаслідок негативного впливу на навколишнє природне середовище. Ці права гарантуються державою і забезпечуються: державними заходами щодо підтримання, відновлення і поліпшення стану навколишнього природного середовища; участю громадських об'єднань та громадян в екологічній діяльності; здійсненням державного і громадського контролю за дотриманням екологічного законодавства; компенсацією в установленому порядку шкоди, заподіяної здоров'ю і майну громадян внаслідок порушення норм законодавства, тощо. Ради народних депутатів, спеціально уповноважені державні органи управління у відповідній галузі зобов'язані надавати всебічну допомогу громадянам у реалізації гарантованих прав. Законодавством передбачені також обов'язки громадян у галузі охорони навколишнього природного середовища, а саме: берегти, охороняти і раціонально використовувати природні багатства; здійснювати діяльність з дотриманням вимог екологічної безпеки; не порушувати екологічні права та законні інтереси інших суб'єктів; компенсувати завдану ними шкоду тощо. Див. також Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.