Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Екологічні права і обов'язки громадян України — система юридично закріплених за громадянами повноважень та зобов'язань в екологічній сфері. Найбільш повно Е. п. і о. г. У. закріплені у Законі України «Про охорону навколишнього природного середовища» (ст. ст. 9— 12). Згідно із Законом, громадянин України має право на: безпечне для життя і здоров'я навколишнє природне середовище; участь в обговоренні проектів законодавчих актів, матеріалів стосовно розміщення, будівництва і реконструкції об'єктів, які можуть негативно впливати на стан навколишнього природного середовища, та внесення пропозицій до державних і господарських органів, установ і організацій з цих питань; участь у розробці та виконанні екологічних заходів; здійснення загального та спеціального використання природних ресурсів; об'єднання в громадські природоохоронні формування; одержання в установленому порядку повної та достовірної екологічної інформації; участь у проведенні громадської екологічної експертизи; здобуття екологічної освіти; подання до суду позовів на державні органи, підприємства, установи, організації і громадян про відшкодування шкоди, заподіяної їхньому здоров'ю та майну внаслідок негативного впливу на навколишнє природне середовище. Ці права гарантуються державою і забезпечуються: державними заходами щодо підтримання, відновлення і поліпшення стану навколишнього природного середовища; участю громадських об'єднань та громадян в екологічній діяльності; здійсненням державного і громадського контролю за дотриманням екологічного законодавства; компенсацією в установленому порядку шкоди, заподіяної здоров'ю і майну громадян внаслідок порушення норм законодавства, тощо. Ради народних депутатів, спеціально уповноважені державні органи управління у відповідній галузі зобов'язані надавати всебічну допомогу громадянам у реалізації гарантованих прав. Законодавством передбачені також обов'язки громадян у галузі охорони навколишнього природного середовища, а саме: берегти, охороняти і раціонально використовувати природні багатства; здійснювати діяльність з дотриманням вимог екологічної безпеки; не порушувати екологічні права та законні інтереси інших суб'єктів; компенсувати завдану ними шкоду тощо. Див. також Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.