Юридичний словник-довідник

Ексгумація (лат. ex humus — із землі) — виймання трупа з місця його поховання для судово-медичного дослідження. Е. проводиться за постановою органів попереднього розслідування (за ухвалою суду) в тих випадках, коли після поховання з'ясувалися обставини, що можуть свідчити про іншу причину смерті, ніж це вважалося раніше, і коли не було проведено судово-медичної експертизи або є потреба провести її додатково чи повторно. Е. зумовлюється також потребою встановити особу померлого, провести огляд одягу або інших предметів, похованих з трупом. Давність поховання не є перешкодою для Е. її проводять з участю судово-медичного експерта, іноді — спеціаліста у відповідній галузі і в присутності понятих. Все виявлене під час Е. фіксується в протоколі.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.