Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Адміністративно-правовий статус громадських об'єднань — статус, що характеризує їх як суб'єктів адміністративних правовідносин. Особливість цього статусу визначається його зв'язком з управлінням як суб'єкта чи об'єкта управлінського впливу. Адміністративна правосуб’єктність має первинний характер, її легалізація є передумовою для виникнення цивільно-правової, фінансової та інших видів галузевої правосуб'єктності. А.-п. с. г. о. включає цільовий, структурно-організаційний та компетенційний компоненти. Цільовий компонент визначається його цілями, завданнями, функціями, які закріплені юридично. Мета громадського об'єднання — забезпечення визначеної соціальної потреби. В положеннях, статутах, інших управлінських актах цілі конкретизуються на рівні завдань або функцій. Структурно-організаційний компонент — це складна система, яка включає регулювання порядку створення, легалізації, реорганізації, ліквідації, встановлення та зміни організаційних структур об'єднань, право на організаційне самовизначення, процедури діяльності, право на офіційні символи. Компетенційний компонент — це сукупність владних повноважень щодо певних предметів ведення. Цей компонент, у свою чергу, складається з двох елементів. Перший елемент визначає права та обов'язки, пов'язані із здійсненням влади, участю в управлінських відносинах, а також право видавати певні акти. Другий елемент визначає підвідомчість, правове закріплення об'єктів, предметів, справ, на які поширюються владні повноваження. А,- п. с. г. о. у своєму мінімальному обсязі передбачає право та порядок формування, державного визнання, право на найменування, право самостійно вступати у відносини з державними органами. Громадські об'єднання діють на підставі ст. 49 Конституції України, Законів України «Про об'єднання громадян», «Про професійні спілки» та інших правових актів. В Україні склалася розвинута мережа громадських об'єднань: політичні партії, громадські, релігійні, кооперативні організації, комерційні фонди, об'єднання громадян, головною метою яких є одержання прибутків, органи громадської самодіяльності (народні дружини), профспілки, інші об'єднання громадян.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.