Юридичний словник-довідник

Експертиза працездатності — визначення ступеня обмеження життєдіяльності людини, причини, часу настання, групи інвалідності. Е. п. сприяє проведенню ефективних заходів щодо профілактики інвалідності, реабілітації інвалідів, пристосування їх до суспільного життя. Медико-соціальній експертизі підлягають особи, які втратили здоров'я внаслідок захворювання, травм та вроджених дефектів, що обмежує життєдіяльність їх, а також особи, які за чинним законодавством мають право на соціальну допомогу, компенсацію втраченого заробітку або звільнення від виконання відповідних обов'язків тощо. Медико-соціальна експертиза виявляє компенсаторно-адаптаційні можливості особи, реалізація яких сприятиме функціональній і психологічній, соціальній, професіональній реабілітації та адаптації інваліда. Органом, який здійснює медико-соціальну експертизу, є медико-соціальні експертні комісії (МСЕК), що перебувають у віданні Міністерства охорони здоров'я України і працюють за територіальним принципом. Існують такі медико-соціальні експертні комісії: загального профілю, спеціалізованого профілю для огляду хворих на туберкульоз, осіб з психічними розладами, захворюваннями органів зору, органів кровообігу тощо. Медико-соціальна експертиза здійснюється після повного і всебічного медичного обстеження, необхідних досліджень, встановлення клініко — функціонального, соціально-психологічного діагнозу, професійно-трудового прогнозу, одержання результатів відповідного лікування, соціально-трудової реабілітації та інших даних, які підтверджують стійкий або необоротний характер захворювання (Постанова Кабінету Міністрів України від 22.11.1992 № 83).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.