Юридичний словник-довідник

Емфітевзис — майнове право, один із видів права користування чужою землею. У римському праві Е,— довго строкове право користування чужою землею сільськогосподарського призначення. Це право виникало на підставі угоди, не обмежувалось строками і вважалось довічним. Право Е. переходило до спадкоємців емфітевта (суб'єкта емфітевзису) як за заповітом, так і за законом; його можна було продати або подарувати третій особі, якщо власник землі після одержання повідомлення відмовлявся від свого права на привілейовану купівлю Е. При продажу Е. третій особі (власнику землі) передавалось 2 відсотки одержаної суми. Суб'єкт Е. повинен був якісно обробляти землю і вести господарство, сплачувати податки за землю, виконувати державні і громадські повинності, сплачувати власникові землі щорічну ренту грішми або натурою. Е. припинявся у разі, коли емфітевт значно погіршував земельну ділянку або протягом трьох років не сплачував податків чи ренти.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.