Юридичний словник-довідник

Адміністративно-правовий статус громадянина — статус, що визначає права і обов'язки громадянина у сфері державного управління, місцевого та регіонального самоврядування. Усі громадяни України мають рівну за обсягом адміністративну правоздатність в усіх галузях державного, господарського, культурного і соціально-політичного життя. Адміністративна дієздатність громадянина залежить від певних умов (віку, освіти, місця роботи та ін.). Конкретний перелік прав і обов'язків громадян у тій чи іншій галузі державного управління, місцевого та регіонального самоврядування визначається на підставі Конституції України, відповідних законодавчих та інших нормативно-правових актів. Найважливішим серед прав є право на участь громадян у державному управлінні, місцевому і регіональному самоврядуванні, право на недоторканість особи, житла, невтручання в особисте життя, таємницю листування, телеграфних і телефонних переговорів, на звернення за сприянням до органів міліції, на оскарження дій і рішень органів державної-виконавчої влади, місцевого і регіонального самоврядування та їх посадових осіб.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.