Юридичний словник-довідник

Європейська Рада (ЄР) — особливий орган, створений окремою угодою країн — членів Європейського Співтовариства (на відміну від інших, «конституційних» органів — Ради Міністрів, Комісії, Європарламенту і Суду). Правова основа діяльності ЄР — Заключне комюніке засідання в «верхах» у Парижі (1974), Директиви ЄР про організацію засідань (1977), «Урочиста Декларація про Європейський союз» (1983). Учасниками засідання ЄР є глави урядів і міністри закордонних справ держав — членів Співтовариства. ЄР збирається не рідше як тричі на рік, приймає рішення з найважливіших питань координації зусиль держав — членів у політичній, економічній, військовій та інших сферах. Рішення ЄР реалізують органи Співтовариства. Практично з того часу, як зустрічі «в верхах» набрали форми ЄР, усі найважливіші рішення приймають тільки глави держав і урядів. У положеннях Маастрихтського договору виражено особливе ставлення до ЄР: «Європейська Рада надає Союзу необхідні імпульси для його розвитку і визначає його генеральні політичні директиви».


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.