Юридичний словник-довідник

Забезпечення позову — вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів з охорони матеріально-правових інтересів позивача, які за його позовом про присудження гарантують реальне виконання позитивно прийнятого рішення. Позов забезпечується: накладанням арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб; забороною здійснювати певні дії; забороною іншим особам здійснювати платежі або передавати майно відповідачеві; зупиненням продажу описаного майна, якщо подано позов про право власності на нього або про виключення його з опису; зупиненням стягнення на підставі виконавчого напису нотаріального органу, коли боржник оскаржує цей напис у позовному порядку. Вжиття заходів із З. п. можливе за заявою осіб, які беруть участь у справі, та з ініціативи суду. Заява про З. п. розглядається в день подання її без повідомлення інших осіб, які беруть участь у справі. Ухвала про З. п. виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень. Прийняте судом рішення про З. п. може бути змінене або скасоване. Суд може допустити заміну одного способу іншим, а також кілька забезпечень, щоб загальна сума їх не перевищувала позовної. Особи, винні у порушенні ухвали про З. п., можуть бути оштрафовані, а позивач має право стягнути з них збитки, заподіяні невиконанням ухвали. У разі відмови в позові після набрання рішенням законної сили відповідач може стягнути з позивача збитки, заподіяні йому З. п.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.