Юридичний словник-довідник

Заказники — природні території (акваторії), що виділяються з метою збереження і відтворення природних комплексів чи їх окремих компонентів. Рішення про організацію 3. загальнодержавного значення приймає Президент України, а місцевого значення — обласні, Київська і Севастопольська міські Ради народних депутатів. Оголошення 3. здійснюється без вилучення у їхніх власників або користувачів земельних ділянок, водних та інших природних об'єктів. В окремих випадках навколо З. встановлюються охоронні зони. Право вий режим 3. визначається Законом України «Про природно-заповідний фонд України», положенням про відповідний заказник, іншими актами законодавства України. У нормативному порядку на території 3., зокрема, обмежується або забороняється діяльність, яка суперечить цілям і завданням, передбаченим положенням про З. Господарська, наукова та інша діяльність, що не суперечить цілям та завданням З., здійснюється з дотриманням загальних вимог охорони навколишнього природного середовища. Власники або користувачі земельних ділянок, водних та інших природних об'єктів, оголошених З., зобов'язані забезпечити режим охорони та збереження їх. Див. також Природно-заповідний фонд України, Охоронні зони територій та об'єктів природно-заповідного фонду України.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.