Юридичний словник-довідник

Закінчення попереднього розслідування — завершальний етап розслідування в кримінальній справі. Попереднє слідство закінчується: 1) складанням обвинувального висновку в разі, коли слідчий вважає, що в справі є достатньо доказів вини обвинуваченого у скоєнні злочину і справу має розглянути суд. Перед цим слідчий повідомляє потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача, обвинуваченого про закінчення слідства, роз'яснює їх право ознайомитися з матеріалами справи. Про оголошення обвинуваченому про закінчення слідства і пред'явлення йому та його захиснику матеріалів справи слідчий складає протокол (ст. 220 КПК); 2) закриттям справи (за відсутністю в діянні складу злочину, за скінченням строків давності, через втрату діянням характеру суспільно небезпечного, через недоведеність участі обвинуваченого у скоєнні злочину тощо). Особа, що притягалася до кримінальної відповідальності, особа, за заявою якої була порушена справа, а також потерпілий та цивільний позивач мають право оскаржити постанову про закриття справи прокурору або до суду в разі відмови прокурора скасувати цю постанову (ст. ст. 215, 365 КПК); 3) складанням постанови про направлення справи до суду для вирішення питання про застосування примусових заходів медичного характеру. Дізнання закінчується складанням постанови про направлення справи для провадження попереднього слідства або закриттям справи (ст. 109 КПК), що також може бути оскаржене прокурору або до суду (ст. 110 КПК).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.