Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Закон Про Державну народну раду УНР — документ конституційного характеру, затверджений 12.ХІ.1920. Передбачав, що до скликання парламенту УНР законодавча влада належатиме Державній народній раді (ДНР) УНР у складі 161 депутата, обраних у три етапи. Депутата ДНР як представника громадян УНР заборонялося відкликати. Він виконував свої обов'язки і відповідав за свою діяльність лише перед ДНР. Першу з трьох (по два місяці кожна) чергових сесій ДНР мав скликати голова Директорії протягом місяця після прийняття закону про вибори, другу — 7.V, третю — 1.Х.1921. Передбачалися і надзвичайні сесії за ініціативою голови Директорії, самої ДНР або президії ДНР. Згодом ДНР повинна була сформувати Президію у складі голови ДНР, його заступників і секретарів. Термін існування ДНР продовжувався до скликання парламенту УНР. Закон визначав компетенцію ДНР: 1) обговорення законопроектів, внесених головою РНМ; 2) розробка законопроектів за власною ініціативою; 3) затвердження бюджету, обчислення державних прибутків і видатків; 4) розгляд справ про поточні та інші державні зобов'язання; 5) контроль за діяльністю уряду через інтерполяції, запити, призначення парламентських анкетних та слідчих комісій; 6) заслуховування звітів державного контролю; 7) ратифікація і денонсація міжнародних договорів; 8) оголошення війни і укладання миру; 9) виняткове право визначати валюту і давати дозвіл на емісію державних кредитних білетів і державних облігацій; 10) приймання петицій від громадян УНР, приватних і державних товариств, кооперативів, корпорацій та установ; 11) створення тимчасових і постійних комісій для розв'язання спірних питань; 12) висловлення недовіри РНМ або окремим міністрам, які у такому разі мали негайно вийти у відставку.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.