Юридичний словник-довідник

Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища» — головний законодавчий акт екологічного характеру, яким визначаються правові, економічні та соціальні основи організації охорони навколишнього природного середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь. Прийнятий Верховною Радою України 25.VI.1991. Складається з преамбули і 16 розділів, а саме: загальні положення; екологічні права та обов'язки громадян; повноваження Рад народних депутатів у галузі охорони навколишнього природного середовища (О. н. п. с.); повноваження органів управління в галузі О. н. п. с., спостереження, прогнозування, облік та інформування в галузі О. н. п. с.; екологічна експертиза; стандартизація і нормування в галузі О. н. п. с.; контроль і нагляд у галузі О. н. п. с.; регулювання використання природних ресурсів; економічний механізм забезпечення О. н. п. с.; заходи щодо забезпечення екологічної безпеки; природні території та об'єкти, що підлягають особливій охороні; надзвичайні екологічні ситуації; вирішення спорів у галузі О. н. п. с.; відповідальність за порушення законодавства про О. н. п. с.; міжнародні відносини України в галузі О. н. п. с. Законом визначені завдання законодавства про О. н. п. с., основні принципи О. н. п. с., право власності на природні ресурси, об'єкти правової О. н. п. с., право громадян на безпечне для їхнього життя і здоров'я Н. п. с. Комплексно врегульовано всі інші основні групи екологічних відносин. Закон е стрижнем галузі екологічного права і законодавства.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.