Юридичний словник-довідник

Законність — правовий режим у державі, за якого діяльність усіх державних органів, юридичних і фізичних осіб здійснюється відповідно до вимог закону. Умовами 3. є: наявність розгалуженої системи законодавства, яке відображає волю та інтереси переважної більшості населення, спрямоване на забезпечення прав людини і передбачає як однаковість нормативно-правового регулювання на всій території країни, так і однакове застосування правових норм до всіх однойменних суб'єктів права; високий рівень правової культури населення, тобто повага до права і прагнення суб'єктів правовідносин діяти у визначених ним межах, узгоджувати власні вчинки з вимогами його норм; наявність державних гарантій, за допомогою яких у суспільстві впроваджується, а в разі порушення відновлюється З.

Поряд з економічними (створення умов, за яких громадяни і юридичні особи могли б реалізувати свої економічні інтереси, не порушуючи закону) і політичними (створення умов, за яких воля та інтереси населення знаходили б свій вияв у діяльності держави, нормах права) гарантіями важливу роль у забезпеченні З. мають відігравати юридичні гарантії, які пов'язані, зокрема, з утворенням і діяльністю системи спеціальних правоохоронних органів, покликаних забезпечувати у межах, визначених законом, запобігання і припинення правопорушень, а в разі вчинення їх — відновлювати 3., застосовуючи до правопорушників передбачені законом засоби впливу.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.