Юридичний словник-довідник

Закриття справи — припинення дальшого провадження в кримінальній або цивільній справі. Кримінальну справу закривають за відсутністю події злочину або складу злочину (вчинення дій у стані необхідної оборони, крайньої необхідності тощо), за скінченням строків давності, у разі амністії або помилування та в інших випадках, передбачених законом (зокрема ст. ст. 6—10 КПК). З. с. можливе також, якщо не доведена участь обвинуваченого у скоєнні злочину. З. с. може мага місце на будь-якій процесуальній стадії, крім стадії виконання вироку. З. с. можливе у справі в цілому, в певній її частині і щодо окремих осіб. Постанову органу дізнання або слідчого можна оскаржити прокурору, а в разі залишення ним скарги без задоволення — до суду; ухвалу суду можна оскаржити чи опротестувати у вищестоящий суд. У цивільному процесі З. с. проводиться у випадках непідвідомчості справи судовим органам, наявності рішення суду в тотожному позові або затвердженої судом мирової угоди між сторонами, відмови позивача від позову тощо (ст. 227 ЦПК). З. с. виключає можливість повторного звернення до суду із спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.