Юридичний словник-довідник

Заповідальне відказування — покладення на спадкоємця за заповітом виконання будь-якого зобов'язання на користь однієї або кількох осіб (відказоодержувачів), які набувають права вимагати виконання його. Відказоодержувачами можуть бути особи, що є або не є спадкоємцями за законом (ст. 538 Цив. К. України). Обов'язок виконання 3. в. лягає на спадкоємця лише у разі прийняття ним спадщини. У разі смерті спадкоємця, на якого було покладено виконання З. в., або в разі неприйняття ним спадщини зобов'язання виконання З. в. переходить до інших спадкоємців, які одержали його частку. З. в. обов'язково повинно бути включене до заповіту, інакше воно не матиме сили. Спадкоємець, на якого покладено заповідачем виконання З. в., зобов'язаний виконати його лише в межах справжньої вартості майна, яке перейшло до нього, тобто в межах вартості спадкового майна після відрахування обов'язкової частки і погашення боргів. Це означає, що З. в. повинно бути виконане лише в межах, які перевищують обов'язкову частку. Відказоодержувач не від повідає за борги заповідача.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.