Юридичний словник-довідник

Заповідне урочище — лісові, степові, болотні та інші відокремлені цілісні ландшафти, що мають важливі наукове, природоохоронне та естетичне значення і охороняються у правовому порядку з метою збереження їх у природному стані. Рішення про оголошення відповідних об'єктів З. у. загальнодержавного значення приймає Президент України, а місцевого значення — обласні, Київська і Севастопольська міські Ради народ них депутатів. Оголошення З. у. здійснюється беї вилучення земельних ділянок, водних та інших природ них об'єктів у їх власників або користувачів. В окремих випадках навколо З. у. встановлюються охоронні зони. Правовий режим З. у. визначається Законом України «Про природно-заповідний фонд України», положенням про відповідне урочище та іншими актами законодавства України. У нормативному порядку на території З. у., зокрема, забороняється будь-яка діяльність, що порушує природні процеси, які відбуваються у природних комплексах, включених до його складу. Власники або користувачі земельних ділянок, водних та інших природних об'єктів, оголошених З. у., зобов'язані забезпечити режим їх охорони та збереження. Див. також Природно-заповідний фонд України, Охоронні зони територій та об'єктів природно-заповідного фонду України.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.