Юридичний словник-довідник

Захист цивільних прав — захист, який здійснюється за допомогою заходів матеріально-правового і процесуально-правового характеру. Це дає підстави визначити право особи на З. ц. п. як самостійне суб'єктивне право, яке відображає юридично закріплену можливість правомочної особи використати спеціальні засоби правоохоронного характеру. З. ц. п. здійснюється судом, арбітражним судом або третейським судом ви знанням цих прав, відновленням стану, який існував до порушення права, і припиненням дій, що порушують право, присудженням до виконання обов'язку в натурі, компенсацією моральної шкоди, припиненням або зміною правовідносин, стягненням з особи, яка порушила право, заподіяних збитків, а у випадках, передбачених законом або договором,— неустойки (штрафу, пені), а також іншими засобами, передбаченими законом. З. ц. п. в адміністративному порядку здійснюється поданням скарги до відповідного державного органу. Законодавство України допускає також самозахист цивільних прав. Під самозахистом цих прав слід розуміти здійснення правомочною особою не заборонених законом фактичних дій, спрямованих на охорону її особистих або майнових прав та інтересів. Проте здійснення самозахисту має певні межі, які полягають в тому, що існують інші права й інтереси, які охороняються законом, які також слід захищати. Завдяки цьому не допускається для охорони майна вдаватися до небезпечних для життя і здоров'я інших людей заходів. Якщо застосування недозволених засобів захисту завдає шкоди іншим особам, виникає передбачене законом зобов'язання із заподіяння шкоди, збитки потерпілому відшкодовуються.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.