Юридичний словник-довідник

Акт проголошення незалежності України — документ Верховної Ради України, яким було визначено новий політико — правовий статус України. А. п. н. У. схвалений 24.VIII.1991, тобто через кілька днів після московських подій, пов'язаних з діяльністю Державного комітету з надзвичайного стану. Продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародними правовими документами, здійснюючи Декларацію про державний суверенітет України, говориться в Акті, Верховна Рада урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної української держави — України. Територія України є недоторканою і неподільною. В Акті зазначається також, що з проголошенням незалежності на території України мають чинність виключно Конституція і закони України. Цей Акт поклав початок новому етапу розвитку України як суверенної держави. 24 серпня оголошено національним святом — Днем незалежності України.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.