Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Звичаєве право — обов'язкові для виконання звичаї, санкціоновані державою. Виникло водночас з утворенням держави на ґрунті певних правил поведінки, що склалися у первіснообщинному ладі. З. п. було поширеною формою права в рабовласницьких державах. Воно існувало також і в період феодалізму, наприклад, в Київській Русі. З. п. лягло в основу перших відомих у Європі збірників феодального права — «Руська правда», «Салічна правда» тощо. У XVI — XVII ст. в Україні діяло козацьке З. п.— система звичаєвих норм, переважна більшість яких виникла у Запорозькій Січі. На нормах козацького З. п. ґрунтувалася структура й діяльність військово-адміністративних і судових органів, цими нормами регулювалися питання земельних, майнових і особистих відносин. Звичай був одним із джерел «Прав, за якими судиться малоросійський народ» та інших кодифікаційних актів. Сфера дії його особливо звузилася після ліквідації автономії України наприкінці XVIII ст., 3. п. продовжувало діяти переважно у галузі сімейних і майнових відносин селян у селах і повітах.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.