Юридичний словник-довідник

Звільнення від відбування покарання — відмова держави в особі суду від повного або часткового застосування до засудженого примусу, покарання за скоєння злочину, яка ґрунтується на впевненості суду в можливості перевиховання й виправлення його без повного чи часткового відбування покарання. Діюче законодавство передбачає як повне звільнення від відбування всього строку покарання (наприклад, давність виконання обвинувального вироку, умовне засудження, відстрочка виконання вироку військовослужбовцеві або військовозобов'язаному у воєнний час, відстрочка виконання вироку), так і частини покарання (наприклад, умовно дострокове звільнення, звільнення від покарання осіб, які тяжко захворіли). З. від в. п. є умовним (умовне засудження, відстрочка виконання вироку та ін.) і безумовним (давність виконання обвинувального вироку та ін.). З. від в. п. можливе також на підставі акта амністії або помилування, в якому може бути вказано, повне це чи часткове З. від в. п., безумовне чи умовне звільнення засудженого.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.