Юридичний словник-довідник

Звільнення від кримінальної відповідальності — відмова держави, представленої компетентними органами, від застосування обмежень, засудження і покарання до особи, яка скоїла злочин у формі і методами, передбаченими кримінальним законом, впевненість цих органів у тому, що особа, винна у скоєнні злочину, може бути перевихована без примусу держави, але засобами, передбаченими кримінальним законом. Закон передбачає як обов'язкове З. від к. в. (наприклад, давність притягнення до кримінальної відповідальності — ст. 48 КК України), так і факультативне (наприклад, З. від к. в. із застосуванням заходів адміністративного стягнення або громадського впливу — ст. 51 КК України). Усі види звільнення, за винятком передачі винного на поруки, є безумовними. При передачі на поруки до особи ставляться вимоги, невиконання яких може спричинити притягнення цієї особи до відповідальності. З. від к. в. можливе і за актом амністії. З. від к. в. може застосовуватися лише тоді, коли особа скоїла злочин, тобто за наявності підстави кримінальної відповідальності. Особа, звільнена від кримінальної відповідальності, не вважається судимою.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.