Юридичний словник-довідник

Земельний кадастр — система відомостей і документів про правовий режим земель, їх розподіл серед власників землі і землекористувачів за категоріями земель, про якісну характеристику і народногосподарську цінність їх. З. к. призначений для забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також юридичних і фізичних осіб відомостями про землю з метою організації її раціонального використання та охорони, регулювання земельних відносин, землеустрою, обґрунтування розмірів плати за землю. З. к. існують практично в усіх країнах світу. Ведення З. к. в Україні регулюється Положенням про порядок ведення державного земельного кадастру і фінансується з державного бюджету. Державний З. к. веде Держкомзем, його місцеві органи та виконавчі комітети сільських, селищних, міських Рад народних депутатів за єдиною для всієї країни системою. Власники землі та землекористувачі щорічно не пізніше 15 січня подають виконавчим комітетам сільських, селищних і міських Рад народних депутатів звіти станом на 1 січня про зміни, що відбулися у складі земель. Звітні дані про кількість земель складаються щорічно, про якість земель — один раз у п'ять років. Звітні дані державного З. к. узагальнюються на рівні села, селища, міста, району, області, Автономної Республіки Крим та країни в цілому.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.