Юридичний словник-довідник

Землі сільськогосподарського призначення — категорія мель, основне цільове призначення яких полягає у використанні в сільському господарстві як засобу виробництва. З. с. п. передаються у власність і надаються у користування: громадянам — для ведення особистої підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби; громадянам, радгоспам колективним та іншим сільськогосподарським підприємствам і організаціям — для ведення товарного сілі, сільськогосподарського виробництва; сільськогосподарським науково-дослідним установам та навчальним закладам, сільським професійно-технічним училищам і загальноосвітнім школам — для дослідних і навчальних цілей, пропаганди передового досвіду, для ведення сільського господарства; несільськогосподарським підприємствам, установам і організаціям — для ведення підсобного сільського господарства. Земельні ділянки, що зазнали радіоактивного і хімічного забруднення, на яких не забезпечується одержання чистої продукції, підлягають вилученню із сільськогосподарського обігу. Виробництво сільськогосподарської продукції на цих землях забороняється. Земельне законодавство України ґрунтується на пріоритеті сільськогосподарського використання земель. Це означає, що землі, придатні для потреб сільського господарства, повинні надаватися насамперед для сільськогосподарських цілей. Для будівництва, несільськогосподарських потреб можуть надаватися лише землі несільськогосподарського призначення, непридатні для ведення сільського господарства або сільськогосподарські угіддя гіршої якості. Особливій охороні підлягають цінні продуктивні землі. Зокрема, вилучення за межами населених пунктів ріллі та земельних ділянок, зайнятих під багаторічними насадженнями, для несільськогосподарських цілей допускається як виняток за рішенням Верховної Ради України. А вилучення особливо цінних продуктивних земель (чорноземи, не еродовані не солонцюваті суглинкові на лесових породах, лучно-чорно земні незасолені не солонцюваті суглинкові ґрунти; темно-сірі опідзолені та чорноземи опідзолені на лесах і глеюваті, бурі гірсько-лісові та дерново-буроземні глибокі і середньо-глибокі, підзолисто-дернові суглинкові ґрунти; торфовища середньо-глибокі і глибокі та глибокі осушені, коричневі ґрунти Південного узбережжя Криму, дернові глибокі ґрунти Закарпаття, а також землі сільськогосподарських науково-дослідних установ і навчальних закладів) для несільськогосподарських потреб, крім випадків надання їх для будівництва шляхів, ліній електропередачі та зв'язку, трубопроводів, нафтових і газових свердловин та виробничих споруд, пов'язаних з їх експлуатацією, а також земель дослідних полів науково-дослідних установ і навчальних закладів забороняється.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.