Юридичний словник-довідник

Злочин — передбачене кримінальним законодавством суспільно небезпечне діяння (дія або бездіяльність), що посягає на суспільний лад України, політичну й економічну системи, власність, особу, політичні, трудові, майнові та інші, права і свободи громадян, а також інше передбачене кримінальним законом суспільно небезпечне діяння, яке посягає на правопорядок (ч. 1 ст. 7 КК України). З цього поняття З. випливають чотири його ознаки: суспільна небезпечність, протиправність, винність і карність. Перша ознака — суспільна небезпечність — означає, що діяння завдаватиме шкоди об'єктам кримінально-правової охорони — суспільним відносинам. Вони визначені ч. 1 ст. 7 КК України. Це — суспільний лад України, її політична й економічна системи, власність, особа, політичні, трудові, майнові та інші права і свободи громадян й увесь правопорядок. Суспільна небезпечність має свої характер і ступінь. Характер суспільної небезпечності визначає якісну властивість шкідливості З. Він залежить від важливості суспільних відносин, на які посягає З., змісту шкоди, способу вчинення дій, форми вини, мотиву і мети З. Ступінь суспільної небезпечності. З. визначає кількісне відображення небезпечності діянь одного й того самого характеру. У ч. 2 ст. 7 КК передбачено, що не є З. дія або бездіяльність, яка хоч формально і містить ознаки будь-якого діяння, передбаченого кримінальним законом, але через малозначущість не становить суспільної небезпеки, тобто відсутність суспільної небезпеки за малозначущістю діяння означає, що відсутній і сам 3. Під малозначущістю розуміють відсутність шкоди або спричинення вельми незначної шкоди. Друга ознака З.— протиправність — є юридичним вираженням суспільної небезпечності й означає, що З. є лише таке діяння, яке передбачене в чинному кримінальному законі. КК України не допускає застосування кримінально-правових норм за аналогією. Третя ознака З.— винність — означає, що злочином визнається лише діяння, вчинене умисно або з необережності. Четвертою ознакою З. є карність. Ця ознака не свідчить, що за кожний З. обов'язково повинно призначатися покарання. КК України дає змогу звільнити винного від кримінальної відповідальності й покарання та від відбуття покарання. Однак якщо діяння за законом не карається, воно не може вважатися З.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.