Юридичний словник-довідник

Змагальність — один із принципів судочинства, згідно з яким справу в суді розглядають за активною участю рівноправних учасників процесу, що відстоюють свої права та інтереси або виконують свої процесуальні завдання. 3. у кримінальному судочинстві забезпечується чітким розмежуванням трьох основних процесуальних функцій: обвинувачення, захисту і розгляду та вирішення справи по суті. Кожну з них здійснюють відповідно різні учасники процесу — зокрема, прокурор, підсудний (його захисник) та суд. З. забезпечується також процесуальною рівноправністю обвинувача, підсудного, його захисника та законного представника, потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача та їхніх представників щодо подання доказів, участі в дослідженні їх, заявлені клопотань тощо. З. у цивільному судочинстві виражається в тому, що процес проводиться у формі правового спору процесуально рівноправних сторін — позивача, відповідача та інших осіб, які наділені правами сторони. З. поєднується з активною роллю суду в дослідженні обставин справи, зокрема у спрямуванні процесуальної діяльності осіб, які беруть участь у справі, на виявлення всіх необхідних фактів і обставин. З. сприяє повному, всебічному та об'єктивному дослідженню обставин справи і правильному вирішенню її.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.