Юридичний словник-довідник

Знахідка — річ, загублена власником (володільцем) і знайдена іншою особою. Правові наслідки знайдення такого майна визначаються Цив. К. України. Громадянин, який знайшов загублену річ, зобов'язаний негайно повідомити про це особу, що загубила її, повернути їй знайдену річ або заявити про 3. і здати річ до міліції чи до виконкому міської, селищної, сільської Ради народних депутатів, а якщо річ знайдена в установі, на підприємстві,— здати її адміністрації. Якщо адміністрація у 2-тижневий строк не знайшла законного володільця, вона повинна негайно здати — загублену річ до міліції або виконкому. Органи транспорту зберігають і реалізують здані їм речі відповідно до діючих на транспорті правил. Міліція і виконком зберігають здані їм речі протягом 6 місяців. Якщо і за цей час власника не знайдено, речі переходять у власність держави. Громадянин має право вимагати від особи, якій він повернув загублену річ, а в разі її переходу у власність держави — від відповідної державної організації відшкодування витрат.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.