Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Зобов'язання — такі цивільні правовідносини, коли одна особа (боржник) зобов'язана вчинити на користь іншої особи (кредитора) певну дію або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. З. можуть бути односторонніми, коли одна сторона має тільки права, а інша — лише обов'язки (наприклад, у договорі позики), і двосторонніми, коли кожна із сторін має і права, і обов'язки (наприклад, договір купівлі — продажу). З. виникають з договору або з інших підстав, наприклад, із заподіяння шкоди. Найпоширенішою підставою виникнення З. є договори. Оскільки 3. опосередковують процес товарообміну, вони належать до групи майнових правовідносин і цим відрізняються від цивільних правовідносин немайнового характеру, які не можуть внаслідок цього набути форми З. З. є відносними правовідносинами — їм завжди властивий конкретний склад суб'єктів, а також повна визначеність учасників. їхнім предметом звичайно є конкретні позитивні дії — передача майна, виконання робіт та ін. або ж утримання від конкретних дій, а не загальний обов'язок не перешкоджати будь-кому в здійсненні його права. Цим 3. відрізняються від абсолютних правовідносин, зокрема правовідносин власності.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.