Юридичний словник-довідник

Зупинення перебігу строку позовної давності — перерва у перебігу строку такої давності протягом усього часу існування обставин, зазначених у законі. Починає свій перебіг лише з часу, коли ці обставини відпадуть. От же, строк давності включає лише час до і після зупинення строку. З. п. с. п. д. можливе у разі,- коли пред'явленню позову перешкоджала надзвичайна і невідворотна за даних умов подія (непереборна сила); в силу встановленої законодавством відстрочки виконання зобов'язань (мораторій); якщо позивач або відповідач перебуває у Збройних силах, переведених на воєнний стан. Крім зазначених підстав, З. п. с. п. д. відбувається за позовами про відшкодування шкоди, пов'язаної з ушкодженням здоров'я або заподіянням смерті, а також зверненням потерпілого чи заінтересованих осіб до відповідного органу із заявою про призначення пенсії або допомоги — до призначення їх або відмови у цьому. З. п. с. п. д. має місце, коли зазначені обставини виникли або існували в останні шість місяців строку давності, а якщо цей строк менший — протягом строку давності.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.