Юридичний словник-довідник

Інвестор у сфері цінних паперів — одна з категорій учасників ринку цінних паперів. Іншими учасниками цього ринку є емітенти, посередники, інститути — регулятори органи державного регулювання. І. можуть бути фізичні і юридичні особи. Якщо І. є громадяни (фізичні особи), вживають термін «індивідуальні І.»; якщо І. є юридичні особи, вживають термін «інституційні І.» І. стають власниками цінних паперів на різних підставах: шляхом купівлі — продажу, міни, безоплатного одержання, дарування тощо. Спосіб оплати вартості цінних паперів, що купуються, залежить від виду їх. Так, акції І. може придбати за рахунок майна, майнових прав, грошових коштів, інших цінних паперів. Вартість облігацій внутрішньої загальнодержавної і місцевої позики, облігацій підприємств, казначейських зобов'язань, ощадних сертифікатів І. повинні сплачу вати в грошовій формі. І. є невід'ємним елементом системи ринку цінних паперів. Без його участі ринок цінних паперів неможливий. З другого боку, фізична або юридична особа не може стати І., якщо емітент не випускає цінні папери. Отже, поняття «емітент» і «інвестор» нерозривно пов'язані між собою: існування одного передбачає існування другого.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.