Юридичний словник-довідник

Індивідуально визначені речі — конкретні речі, які відрізняються від інших однорідних речей індивідуальними ознаками. І. в. р. є,, наприклад, книга з автографом. Саме автограф і є тією індивідуальною ознакою, за допомогою якої конкретний примірник книги відрізняється від інших. І. в. р.— це також унікальні речі, що існують в одному примірнику (наприклад, оригінал картини). На відміну від родових речей, І. в. р. незамінні. Саме тому у випадках, коли предметом зобов'язання є І. в. р. і виконання його стало неможливим (наприклад, через те, що річ згоріла), таке зобов'язання за законом припиняється. У разі невиконання зобов'язання передати І. в. р. у власність або в користування кредитору останній має право вимагати відібрання цієї речі у боржника і передачі її йому. І. в. р. можуть бути предметом договору майнового найму і не можуть бути предметом договору позички. Це пов'язано з тим, що після припинення договору майнового найму наймач повинен повернути наймодавцю саме ту річ, яка була предметом договору. Предметом договору позички можуть бути гроші або речі, визначені родовими ознаками. Вони стають власністю (переходять в оперативне управління) позичальника, і він зобов'язується повернути позикодавцеві не ті самі гроші (речі), а таку саму суму грошей або рівну кількість речей того самого роду і якості.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.