Юридичний словник-довідник

Інстанція судова — термін, що визначає певну компетенцію суду та його місце як ланки у системі судових органів. Розрізняють першу, другу (касаційну) і наглядову І. Судом першої І. є суд, що розглядає кримінальні або цивільні справи по суті і правомочний винести вирок або рішення. Окремі суди діють виключно як суди першої І., зокрема районний (міський) суд, інші — залежно від визначених законом обставин (див. Підсудність). Суди другої І. розглядають справи за касаційними скаргами і касаційними поданнями на ви роки, рішення, ухвали та постанови суду першої І. Судами другої І. є: судові колегії в кримінальних і цивільних справах Верховного Суду Автономної Республіки Крим,, обласних та Київського і Севастопольського міських судів, а також відповідні колегії Верховного Суду України (див. Касаційне провадження).

Наглядова І.— це суд, правомочний розглянути кримінальну або цивільну справу в порядку судового нагляду (див. Перегляд справ у порядку судового нагляду). Справи в порядку судового нагляду мають право переглядати президії Верховного Суду Автономної Республіки Крим, обласних та Київського і Севастопольського міських судів, відповідні судові колегії та Пленум Верховного Суду України.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити