Юридичний словник-довідник

Інстанція судова — термін, що визначає певну компетенцію суду та його місце як ланки у системі судових органів. Розрізняють першу, другу (касаційну) і наглядову І. Судом першої І. є суд, що розглядає кримінальні або цивільні справи по суті і правомочний винести вирок або рішення. Окремі суди діють виключно як суди першої І., зокрема районний (міський) суд, інші — залежно від визначених законом обставин (див. Підсудність). Суди другої І. розглядають справи за касаційними скаргами і касаційними поданнями на ви роки, рішення, ухвали та постанови суду першої І. Судами другої І. є: судові колегії в кримінальних і цивільних справах Верховного Суду Автономної Республіки Крим,, обласних та Київського і Севастопольського міських судів, а також відповідні колегії Верховного Суду України (див. Касаційне провадження).

Наглядова І.— це суд, правомочний розглянути кримінальну або цивільну справу в порядку судового нагляду (див. Перегляд справ у порядку судового нагляду). Справи в порядку судового нагляду мають право переглядати президії Верховного Суду Автономної Республіки Крим, обласних та Київського і Севастопольського міських судів, відповідні судові колегії та Пленум Верховного Суду України.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.