Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Інститут держави і права ім. В. М. Корецького Національної Академії наук України — головний науково-дослідний центр правових досліджень. Утворено в 1969 р. на базі Сектора держави і права АН УРСР, заснованого в 1949 р. Першим директором Сектора, а згодом — І. був відомий український правознавець, академік В. М. Корецький. З 1974 p. І. очолював академік Б. М. Бабій, а з 1988 р. його директором є академік Ю. С. Шемшученко. У 1990 p. І. було присвоєно ім'я В. М. Корецького. В І. працює понад 80 наукових співробітників, у т. ч. один академік НАН України, три члени — кореспонденти НАН України, чотири академіки, вісім членів — кореспондентів Академії правових наук України, понад 60 докторів і кандидатів юридичних наук. І. має 8 науково-дослідних відділів, лабораторію соціологічних державно-правових досліджень, бібліотеку. Працює Вчена рада і дві спеціалізовані ради із захисту дисертацій, при І. діють докторантура й аспірантура, а також Наукова рада з правової експертизи проектів нормативних актів. І. є також базовою науковою установою Ради з координації фундаментальних правових досліджень НАН України. Головні напрями наукових досліджень І.— теоретичні та прикладні проблеми розбудови України як незалежної, демократичної і правової держави. Важливе місце посідають дослідження історії держави і права України, її сучасної правової системи, ролі закону і права в регулюванні суспільних відносин, ефективності реалізації чинного законодавства, державно-правового будівництва, прав і свобод людини і громадянина, організації державного управління, правових засад господарювання за умов переходу до ринку, актуальних питань цивільного, трудового, екологічного та аграрного права. Досліджуються також проблеми судової реформи в країні, боротьби з організованою злочинністю та іншими правопорушеннями, питання міжнародного права і зовнішньополітичної правосуб'єктності України як повноправного члена міжнародного співтовариства держав. Щороку за результатами наукових досліджень І. публікує чимало монографій, науково-популярних праць, коментарів чинного законодавства, видає щорічник «Правом держава» і є одним із співвидавців журналу «Право України». За постановою Президії НАН Україні здійснює роботи з підготовки до видання багатотомної «Юридичної Енциклопедії». І. підтримує зв'язки з Верховною Радою, Адміністрацією Президента і Уряду України, міністерствами і відомствами, правоохоронними органами. Його науковці беруть участь у підготов ці проектів законодавчих актів, здійснюють їх наукову експертизу, розробляють наукові концепції та альтернатам ні варіанти законопроектів, і. співпрацює із зарубіжними юридичними науковими центрами і навчальними закладами, систематично проводить національні та міжнародні наукові конференції. І. є самостійною юридичною особою. Діє на підставі статуту і входить до складу Відділення історії, філософії та права НАН України.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.