Юридичний словник-довідник

Інститут-регулятор у сфері цінних паперів — самоврядна (недержавна) організація, яка здійснює інституційно-правове регулювання ринкових відносин з приводу цінних паперів (див. Правове регулювання ринку цінних паперів). Взаємодія емітентів, інвесторів і посередників на ринку досить складна, мінлива та різноманітна. Тому багато її аспектів регулюються не державою, а самоврядними інститутами. Учасники такої організації домовляються про правила, критерії та стандарти поведінки на ринку і добровільно погоджуються дотримуватися їх. Отже, упорядкування ринкових відносин інститутом — регулятором є значною мірою моральним. Головними І.-р. на українському ринку цінних паперів, зокрема акцій та облігацій, є Українська фондова біржа та Асоціація торговців цінними паперами. У країнах з розвинутими ринками цінних паперів державні органи регулювання ринку цінних паперів, здійснюючи державний нагляд за станом відносин між учасниками біржового та позабіржового ринків, активно спираються на підтримку I.-p., водночас контролюючи і їх.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.