Юридичний словник-довідник

Інформаційний запит — письмове звернення з приводу ознайомлення з офіційними документами державних органів з будь-яких питань, крім відомостей з обмеженим доступом, надання письмової чи усної інформації про діяльність органів законодавчої, виконавчої та судової влади, їх посадових осіб. Запит може бути індивідуальний або колективний. У запиті зазначається прізвище, ім'я та по батькові, вказується документ або інші відомості, в яких заінтересований запитувач, місце (адреса), за якими він бажає одержати відповідь. Державні органи та їх посадові особи зобов'язані надавати інформацію в будь-якій формі. Протягом 10 днів від дня подачі запиту запитувач має бути письмово повідомлений про те, чи задоволений його запит, чи йому відмовлено або відстрочено в наданні інформації. У разі задоволення запиту інформація повинна надаватися протягом одного місяця, якщо інший строк не передбачений законодавством. Відмова у задоволенні запиту доводиться до відома запитувача із зазначенням конкретної посадової особи, яка відмовляє. Якщо немає змоги надати відповідну інформацію (документ) у встановлений законом строк, допускається відстрочка задоволення запиту. У повідомленні про відстрочку, окрім зазначених атрибутів, вказується термін, у який запит буде задоволено. Відмова та відстрочка у задоволенні запиту стосовно доступу до офіційних документів можуть бути оскаржені.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.