Юридичний словник-довідник

Кабальна угода у цивільному праві — угода, яку громадянин змушений був укласти внаслідок обману, насильства, погрози або збігу тяжких обставин на не вигідних для себе умовах. За позовом потерпілого або за позовом організації К. у. може бути визнана судом недійсною. В такому разі інша сторона повертає потерпілому все одержане нею за К. у., а якщо повернення одержаного в натурі неможливе — відшкодовує вартість його. Майно, одержане за такою угодою потерпілим від іншої сторони (належне йому), надходить в доход держави. Коли неможливо передати це майно в доход держави в натурі, стягується його вартість. Крім того, потерпілому відшкодовуються витрати, пов'язані з втратою або пошкодженням його майна.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.