Юридичний словник-довідник

Кабінет Міністрів (Уряд) України — центральний колегіальний орган державної виконавчої влади, підпорядкований Президентові України і відповідальний перед ним. Згідно з Конституцією України та Конституцій ним Договором Президент призначає Прем'єр — Міністра України і формує новий склад Уряду у місячний строк після вступу на посаду або з дня відставки попереднього Уряду. До складу К. М. У., крім Прем'єр Міністра, входять віце-прем’єр-міністри, міністри та керівники інших центральних органів державної виконавчої влади України. У двомісячний строк від дня сформування К. М. У. представляє на розгляд Верховної Ради України Програму своєї діяльності. У разі незгоди з поданою Програмою Верховна Рада може виразити К і М. У. недовіру, що тягне за собою його відставку. Компетенція К. М. У. полягає у здійсненні державної політики економічного і соціального розвитку країни, забезпеченні прав і свобод людини, законності й право порядку, національної безпеки і обороноздатності, зовнішніх зв'язків України. У межах своїх повноважень К. М. У. спрямовує і координує роботу міністерств, інших підпорядкованих йому центральних і місцевих органів державної виконавчої влади, видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими для виконання на всій території України. Конституція України передбачає врегулювання структури, компетенції та порядку діяльності К. М. У. окремим Законом про К. М. У.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.