Юридичний словник-довідник

Карантин рослин — правовий режим, який передбачає систему державних заходів, спрямованих на захист рослин, продукції їх переробки, сировини, окремих вантажів тощо від карантинних об'єктів. Особливий карантинний режим — особливий правовий режим діяльності державних органів, органів місцевого і регіонального самоврядування, підприємств, установ і організацій щодо локалізації та ліквідації вогнищ, карантинних об'єктів. Цей режим допускає встановлення тимчасових передбачених законодавством обмежень у здійсненні прав громадян та юридичних осіб, покладає на них додаткові обов'язки. Загальні правові, організаційні та фінансово-економічні основи К. р., діяльність державних органів, підприємств, установ, організацій посадових осіб і громадян, спрямована на запобігання завезенню та поширенню відсутніх на території України небезпечних шкідників, хвороб рослим і бур'янів, визначаються Законом України «Про карам тин рослин». Центральним спеціально уповноваженні і державним органом з К. р. є Головна державна інспекція з карантину рослин України. їй підпорядковані державна інспекція з карантину рослин Автономної Peспубліки Крим, прикордонні обласні або обласні та міська інспекції з карантину рослин, пункти карантину рослин при морських і річкових портах (на пристанях), на залізничних станціях і в аеропортах (на аеродромах), на підприємствах поштового зв'язку, автомобільних до рогах (автовокзалах, автостанціях), пунктах пропуску на державному кордоні України, а також лабораторії та обласні фумігаційні загони. Закон України «Про карантин рослин» встановлює права та обов'язки Головного державного інспектора з карантину рослин України, Автономної Республіки Крик і областей, міст Києва і Севастополя, а також обов'язки підприємств, установ, організацій, посадових осіб та громадян щодо забезпечення К. р. Ст. 13 цього Закону передбачає такі права головних інспекторів: затримувати на період проведення фіто-санітарної експертизи підкарантинні матеріали та об'єкти, вивезені без карантинних сертифікатів з території, де встановлено особливий карантинний режим, або ввезені з-за кордону без карантинного дозволу; безперешкодно відвідувати відповідні об'єкти в зоні обслуговування, вимагати інформацію, необхідну для здійснення своїх повноважень; накладати адміністративні стягнення на осіб, винних у порушенні законодавства з К. р.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.