Юридичний словник-довідник

Касаційна скарга — скарга, що подається учасниками процесу до касаційної інстанції на вирок або судове рішення, яке не набрало законної сили. К. с. на вирок мають право подати в 7-денний строк від моменту оголошення вироку засуджений, його захисник і законний представник, потерпілий і його представник, цивільний позивач і цивільний відповідач (у частині, що стосується цивільного позову), а також особа, виправдана судом (у частині мотивів і підстав виправдання — ст. ст. 347, 350 КПК). К. с. па судове рішення (в цивільній справі) мають право подати протягом 10 днів після оголошення рішення сторони, їхні представники та інші особи, які брали участь у справі (ст. ст. 289, 291 ЦПК). Коли строк оскарження пропущено з поважних причин (хвороба, тривале відрядження тощо), то суд має право відновити його. У К. с. зазначають: найменування суду, якому її адресовано; особу, яка подає її; суть вироку чи рішення, що оскаржується, та найменування суду, що постановив його; вказівки на те, в чому неправильність вироку чи рішення; суть прохання особи, яка подає К. с., та інше, що скаржник вважає за необхідне викласти. Подача К. с. на вирок або судове рішення зупиняє його виконання до розгляду справи в касаційній інстанції.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.